Klub historických vozidel Nový Jičín

Ohlédnutí za Svatováclavskou jízdou 2023

Devět ročníků svatováclavských vyjížděk byl organizovaných paní Růženou Horákovou a jejím manželem panem Františkem Horákem a to od roku 2011.

Rok 2020 se stal prvním rokem kdy 28.září zorganizoval tuto akci Klub historických vozidel Nový Jičín a to pod názvem Svatováclavská jízda. Letošní v pořadí čtvrtý ročník se startem z parku společnosti Mateiciuc v Odrách pokračoval na náměstí ve Fulneku s možností prohlídky muzea J.A.Komenského , dále do parku zámku v Kuníně s prohlídkou vnitřních prostor zámku a poté do Hodslavic s prohlídkou muzea Františka Palackého a dřevěného kostela. Svatováclavská jízda byla ukončena na náměstí v Novém Jičíně. Oproti minulým ročníkům proběhla některá dílčí vyhodnocení a ocenění účastníků akce již v místě startu a jednotlivých zastávek, hlavní vyhodnocení pak na náměstí v Novém Jičíně. Celková délka trasy byla 50 km.

Celkem se akce zúčastnilo 126 posádek, z toho 85 historických automobilů, 27 historických motocyklů a 14 posádek pořadatelů se svými historickými vozidly. Celkem se akce zúčastnilo 220 účastníků.

Tabulku vyhodnocených a ceněných účastníků najdete v příloze, stejně jako i fotografie a video svatováclavské jízdy.

Medaile,upomínkové taštičky, poháry byly pořízeny ve spolupráci a přispěním Městských úřadů v Odrách, Fulneku  a Novém Jičíně a Obecních úřadů v Kuníně a Hodslavicích za což KHV Nový Jičín velice děkuje.
Poháry určené pro řidičky historických vozidel  daroval a současně i předal pan František Horák a to jako vzpomínku na svou manželku, která stála u myšlenky zorganizování vyjížďky historických vozidel na svátek Svatého Václava.                                

Organizátoři  Svatováclavské jízdy z řad členů Klubu historických vozidel Nový Jičín děkují za obdržené pozitivní ohlasy na  zvolenou trasu a celkový průběh akce a taktéž za připomínku z oblasti zajištění občerstvení.

Vyhodnoceni_Svatovaclavske_jizdy_2023.pdf

Fotky naleznete ve fotogalerii